Съвет 1: Световно първенство по футбол 2014 Футбол: Германия изигра втория мач на световното първенство в Бразилия

На 21 юни втората игра се проведе във ФорталезаГерманците в груповата фаза на Световното първенство. Съперникът на германския отбор за група G беше непоколебимите африкански футболисти на националния отбор на Гана.

Световната купа 2014: как Германия играе втори мач на Световното първенство в Бразилия

Почти 60 000 зрители на стадиона във Форталеза идори още почитатели на футбола на телевизионните екрани можеха да гледат един много интересен мач между националните отбори на Германия и Гана. Играта започна ярко. Топката почти не остана в центъра на терена. И двата отбора в първия опит да атакуват противниковата врата. Въпреки това, през първото полувреме зрителите не видяха вкараните голове. Трябва да се каже, че германците имат леко предимство през първите 45 минути, но африкански играчи също нападнаха портата на Нюр няколко пъти. Най-често ганаците натискат гол извън наказателното поле. На почивката отборите останаха с 0-0 равенство.

Втората половина на срещата започна много забавно. Първо, в 51-та минута Марио Гоезе порази портата на африканците след потвърденото подаване от фланга. Гьоте удари глава, но топката рикошира в бедрото на германеца и така скочи в портата. 1 - 0 беше резултатът на Германия. Обаче скоро играчите от Гана се възстановиха. Още в 54-ата минута Андре Ай, след фланговете на главата, порази портите на германците. След като атаката вкара африканците с приятна скорост, се опита да контраатакира опасно. Германците изиграха първото число. В резултат на това в 63-та минута бързата атака на африканците води до гол. Асамоах Гиан отива в ударна позиция и удари точно в далечния ъгъл на портите на германците. Африканците изнесоха 2 - 1.

Изглежда, че мачът може да се случиусещане, защото германците, въпреки че имаше остри нападения, но им липсваше доста голяма цел. Въпреки това, засегнати са и играчите от Германия. В 71-ата минута Мирослав Клозе вкара първия си гол в турнира и 15 в мача на световното първенство. Германците сравняват резултата - 2 - 2.

След това Германия имаше възможност да вкара повече, а ганаците опасно нападнаха, пробивайки извън наказателното поле на вратата на германците. Окончателното свирване на съдията обаче отбеляза битката за 2 - 2.

Съвет 2: Как алжирският национален отбор играе на Световното първенство през 2014 г.

Как да стигнем до груповата фаза на първенството в Бразилиявече стана достоен резултат за алжирските футболисти. Следователно основната задача на този африкански отбор в турнира беше да покаже достоен висококачествен футбол.

Как играеше националният отбор на Алжир на Световното първенство през 2014 г.

В националния отбор в Алжир националният отбор на Алжир беше в група Н. Опонентите на африканците станаха два европейски отбора - Русия и Белгия, както и отборът на Южна Корея.

Първият мач в груповата фаза на алжирцитепрекарано с екипа на Белгия. Първата половина на мача завърши с минимално наднормено тегло на алжирците (1 - 0). Африканските футболисти обаче не можеха да спечелят предимството. Те загубиха за белгийците 1 - 2.

Във втория мач на груповата фаза Алжир показанай-добрата му игра в турнира. Още в първото полувреме три неуспешни гола бяха отнесени към портите на южноамериканските футболисти. През втората половина на срещата африканците вкараха още един гол, като допуснаха само две. Резултатът от срещата бе ефективната победа на Алжир 4 - 2.

За да напусне групата в игралната фаза на Световната купа 2014,играчите на Алжир не трябваше да губят руския отбор. Този резултат бе постигнат от африканците. Резултатът от мача 1 -1 донесе Алжир от второ място в група H до стадиона на плейофите.

В 1/8 финалите играчите на Алжир трябваше да играятбъдещите триумфи на шампионата - отборът на Германия. 90 минути от срещата се състояха в полза на германците, но публиката не виждаше голове. Само в извънреден труд Германия успя да изстреля националния отбор на Алжир (2-1).

Излезте от стадията за играчи на алжирските футболистистана истински триумф. Екипът беше сред 16-те най-силни в турнира. Играчите на Алжир бяха вторият африкански отбор на Световното първенство през 2014 г., успяха да се спрат дотук (друг представител на Африка в стадиона на плейофите беше отборът на Нигерия). Много зрители на световното първенство ще си спомнят посвещението на алжирските футболисти и желанието им за победа.

Съвет 3: Световна купа 2014: как Испания изигра последния мач на мандалите

23 юни в бразилския град Куритиба, националният отбор на Испания проведе последния мач на Световната купа. Опонентите на величествените испанци станаха австралийски отбор.

Световно първенство 2014: как Испания изигра последния мач на mundiale

Двата отбора загубиха всички шансове да продължатсе борят в игралната фаза, тъй като загубиха първите две мачове в група Б на Световната купа. Следователно, играта Австралия - Испания е по-приятелска по природа.

Както се очакваше, на полето като част от испанцитенапуснаха играчите, които не са имали много време за игра в предишните мачове. Така че публиката видяла Дейвид Виля, Торес, Мата като част от Испания. Трябва да се каже, че тези играчи са направили резултата в мача.

Предимството, което притежава топката през първото полувреме,разбира се, бяха испанците. Европейският отбор обаче можеше да вкара само веднъж. Вярно е, че целта е красива. В 36 минути след точен трансфер до наказателното поле на австралийците, Вила вкара първия гол в срещата с петата. Това беше класика на красив футбол, но тя не реши нищо.

Второто полувреме даде зрителите още два гола. И двете цели бяха в портите на Австралия. Първо в 69-ата минута Торес бе отведен с невероятен пропуск към срещата с вратаря на австралийците. Фернандо беше точен. 2 - 0 доведе до гол за Spain. В 82-та минута Хуан Мата вкара, вкара вратата на Австралия от близко разстояние след коригирания пробив от дълбочината на полето.

Крайният резултат от последната среща на испанцитеmundiale в Бразилия 3 - 0 в полза на европейците. Говорейки за играта на Австралия, трябва да се отбележи, че играчите се опитаха. Те наистина се опитаха да покажат добър футбол, но испанците бяха по-добри. Това обаче е малко утеха за европейците, които след мача се прибират у дома, завършвайки трети в квартет Б.