Как националният отбор на Гана игра на Световното първенство през 2014 г.

На Световното първенство през 2010 г. в Южна Африка, националният отбор на Гана постигнаотличен резултат. Африкански футболисти успяха да влязат в четвъртфиналите на турнира, където загубиха само в поредицата от дузпи на Уругвай след мача. През 2014 г. феновете на гананите очакват такъв положителен резултат.

Играчи на националния отбор на Гана на Световното първенство в Бразилияотиде в сложна група. Те се представят в квартета G, който някои футболни експерти приравняват към групите смърт. Опонентите на африканските футболисти бяха отборите на Германия, САЩ и Португалия.

Първият мач в турнирния отбор на Гана се проведесрещу Съединените щати. Африкански футболисти вече в първата минута от срещата пропуснаха целта. Само през втората половина играчите на Гана се възстановиха. Мачът обаче не завърши в равенство. В последната минута на мача, след като подаде ъгъл, американски футболисти вкараха втория гол. Крайният резултат от стартовата среща беше разочароващ за Гана (1 - 2).

Във втория мач на турнира футболисти от Ганапоказаха много добър и висококачествен футбол, въпреки че бяха противопоставени от германския отбор. Играта завърши с битката за 2 - 2. Освен това футболистите от Гана загубиха първото си място и след това спечелиха. Въпреки това, предимството на ганаанската армия не се запази, германците изравниха резултата.

След два мача в турнира с националния отбор на Ганасамо минималните шансове да се измъкнат от групата в етапа на плейофите останаха. Африканци трябваше да победят националния отбор на Португалия. Въпреки това, желания отбор Гана не постигна. Африкански футболисти загубиха мача с резултат от 1 - 2, което определи отпътуването на гананите от турнира след края на груповата фаза.

Изпълнението на националния отбор на Гана е оценено като изключително жалко. Преди африканските играчи да бяха на минималната цел да напуснат групата в игралната фаза, но това не бе постигнато.