Световно първенство 2014: как се играе Швейцария - Еквадор

15 юни в борбата на mundiale влезе в отбораквартет Е. В първия мач на групата в столицата на Бразилия на стадиона, кръстен на големия нападател Garrinchi, се проведе мач между националния отбор на Швейцария и Еквадор.

gruppa_mundiala

Преди срещата бяха взети предвид европейцителюбимите от позицията, че техният състав изглеждаше по-силен по име. Швейцарците имат няколко признати лидери, участващи в водещите клубове на Италия и други европейски отбори. Но Еквадорците също имали легионери от Европа. Мачът беше много труден.

Първото полувреме беше запомнено като една равна игра, но резултатътмачът бе открит от еквадорците. След като стандартният отляво на фланга в наказателното поле на Швейцария излезе, който завърши с гол. В 22-та минута главата на Антонио Валенсия прехвърли топката в мрежата. Първата половина на срещата приключи с минимално наднормено тегло на южноамериканците.

Следва да се отбележи, че и двата отбора се опитаха да намерят щастие на целта на другите с дълги удари. Няколко пъти швейцарските играчи опасно се пробиваха извън наказателното поле.

Второто полувреме започна бързо. В 47-ата минута от ъгъла Швейцария сравнява резултата. Mahmedi изпраща топката в портата на Еквадорците, като резултатът е равен.

От средата на второто полувреме,че швейцарите са по-силни физически готови. В 70-та минута европейците дори постигнаха цел. Реферът обаче отмени целта заради позицията на отпадане.

Краят на мача се оказа завладяващ. Всеки отбор се опита да уцели победата в последната минута. Еквадорците в последната си атака можеха да отбележат топката, но не използваха момента, което доведе до контраатака на Швейцария. За 20 секунди преди края на мача Швейцар Сеферович изстреля топката в портите на Еквадор. 2 - 1 европейци печелят, като откъсват три точки в последните секунди на срещата.

Докато Световната купа представя зрителите безкомпромисни мачове. Срещата не беше изключение.