Световно първенство 2014: как се проведе мачът Босна и Херцеговина - Иран

Босненците загубиха финалната игра преди финалната срещашансове за продължаване на битката в етапа на плейофите на Световната купа. Въпреки това европейците планираха да спечелят поне един мач в турнира. Последният им съперник беше иранският отбор, който преди срещата на третия кръг от група F, в случай на победа, има теоретичен шанс да продължи борбата в пилотния етап на футболната мондолая.

Екипът на Босна изглеждаше по-силенимена. Поне мнозина босненски футболисти играят в добре познати клубове в Европа. Иранците изглеждат много по-скромно на своя произход. Може би това предопредели териториалното предимство на Босна.

Европейците започнаха мача по-активно. Един Джеко вече в първите минути имаше момент, но не успя да удари вратата от благоприятна позиция. Босненският нападател завърши целта малко по-късно. След двайсет и три минути от мача, Dzeko удари право в ъгъла на гола на иранците извън наказателното поле. 1 - 0 доведе до европейски удар.

Иранският отбор през първото полувреме може да бъде идентифициранОпасен удар на напречната греда на босненските порти. Шоджаи минута след като иранците пропуснаха топката, опасно удариха гол. Екипът на Иран не беше достатъчен да вкара гол.

Първата половина на срещата завърши с минимално предимство на босненците с 1: 0.

През втората половина босненците увеличиха предимството. След грешката на иранските играчи в половината от терена, европейците играха комбинацията, която завърши със следващото залавяне на целта. Изявеният Пианич в 59-ата минута. След това целта на победителя в мача вече беше лесно да се предвиди.

Иранците обаче не напуснаха полето без целта си. На 82-ра минута Реза Guchannezhhad че пресича от левия фланг атака от Иран. 2 - 1 беше продължено от босненците. Иран има възможност да изгони поне равенство, но това не се случи.

Всички надежди на иранските футболисти и феновесчупи гола на Obadiah Vrsayevich, който веднага последва целта, отбелязана от иранците. Бърза атака европейци са довели до факта, че в 83-ата минута на борд определя крайния резултат 3 - 1 в полза на Босна.

Босненците спечелиха първата и последната победа на Световното първенство в Бразилия и иранците вкараха първата и единствена цел в турнира. Сега и двата отбора се прибират вкъщи.