Световна купа 2014: как се играе играта Нигерия - Аржентина

25 юни в Порто Алегрефиналната среща на националния отбор на Аржентина в груповата фаза на Световната купа. Последният съперник на аржентинците в квартета F беше националният отбор на Нигерия.

Играта между Нигерия и Аржентина стана една отнай-зрелищните в сферата. Екипите веднага започнаха да показват потенциала си за атака. Още три минути след началото на свирката Лионел Меси откри резултата в мача. Въпреки това, нигерийците вече в 4-та минута отговарят с достойнство. Musa otkvatal цел на южноамериканците. Така че до 4-тата минута на срещата резултатът вече е равен - 1 - 1.

След това и двата отбора се опитаха да атакуват рязко. Националният отбор на Аржентина имаше предимство в топката, а атаките бяха регистрирани положително. Нигерийците с остри контраатаки се опитаха да заплашат противника. Въпреки това, до последните минути от първото полувреме, публиката не виждаше целите. Но във време на компенсация Меси създаде двоен, елегантно изпълнен свободен удар. Африканци от вратаря бяха безсилни - топката за втори път в мача отиде на портите на Нигерия. По време на почивката отборите оставиха предимството на Аржентина 2 - 1.

След почивката екипите отново се размениха бързоцели. Първо, Musa проектира двойката си в мача. Нигерийците в центъра счупиха защитата на южноамериканците, действайки в този мач не е най-добрият начин. Муса сравнява резултата на 47-та минута. Резултатът стана 2 - 2.

Отнема само няколко минути, а аржентинците от ъгъла отбелязват трети гол. Маркос Роджо в 50-ата минута на срещата отново отведе Аржентина напред 3 - 2.

За около двадесет минути, южноамериканците имахапредимство в притежаването на топката, създаде опасни моменти. Но нигерийците, до 75 минути, рязко контраатакуваха. Имаше голям шанс Муса да създаде хаттрик, но нападателят не осъзна момента.

Последните петнадесет минути минахапредимство на Нигерия. Африкански футболисти притискаха южноамериканците към наказателното поле. Аржентините трябваше само да контраатакуват. Активните действия на отборите обаче не доведоха до следващия гол, отбелязан в играта, и завърши с минимално предимство на Аржентина 3-2.

И двата отбора отиват на сцената на плейофите на турнира. Аржентина спечели три победи в три мача и води в група F, Нигерия идва от второ място с четири точки отбелязани. Сега отборите чакат началото на решаващите футболни мачове в Бразилия.